Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Join the forum, it's quick and easy

Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Forum • Labrador fan club

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

5 posters

    Ponasanje.

    Cezar
    Cezar


    Broj poruka : 283
    Godina : 27
    ime psa : Cezar
    Datum upisa : 11.07.2010

    Ponasanje. Empty Ponasanje.

    Počalji  Cezar Sub 08 Jan 2011, 16:45

    Ovako.
    Cezara sam dobila prosle godine,bio je mali i sladak tako da sam mu dopustala sve da radi. On je prvi pas,koji je bas moj,i kog sam samo ja vaspitala.On zivi preko puta moje kuce kod kuma,i kume,sa mamom od mog kuma koja je malo starija.Ne zivi kod mene ,jer imam jako malo dvoriste.Kuma i kum retko kad idu kod Cezara. Kuma je alergicna na dlake,a kum je imao udes,pa vec 3 meseca ga nije setao,igrao se sa njim,i to.mama od mog kuma ga jako cesto obilazi,mazi ga,hrani,itd.On je u drugom dvoristu.Ja sa njim na dan provedem 2,3 sata.On ne sme da ulazi u kucu.
    E sad.Sve sam mu dopustala,vukao je povodac i kao mali ,samo ja to nisam primecivala jer je bio jako slab,i nije mi svetalo.Takodje je jurio macke kada je bio mali,i meni je to bilo smesno. Skakao je na ljude,i to mi nije smetalo.
    Sada kada je porastao,sve mi to jako smeta.Mnogo je jaci i kada nesto vidi i hoce tamo da ide,jako me povocu,i nekad ne mogu da ga zaustavim,da ne pricam o mackama.Jako je velik i kada skoci moze da srusi ljude. Naucila sam ga da da sapu i da sedne,ali u vecini slucajeva on to nece da uradi.Kada stavim ruku u dzep(odatle uvek vadim slatkise) tek onda sedne.
    Kada ja dodjem kod njega,kada sam sa njim tacnije. On je nemoguc. Jako se obraduje.I vuce povodac,skace,sve od gore navedenog.Ali kad ja nisam tu nista od toga ne radi,ni mom kumu,ni mami od mog kuma.Skroz je miran.Takodje kada idemo na frusku goru,tamo je ceo dan,sa tatom,mamom i samnom,tada je miran kao bubica.Ne radi nista sto me nervira.Jako je dobar ,i to.
    Ja mislim da je on jako razmazen,tacnije da sam ga ja jako razmazila. Takodje znam,da sam ja kriva za to.Ali to mi je prvi pas,i nisam nista znala,kao sta treba da se radi. Ako imate neki savet,da mi pomognete kako da to ispravim. Jer meni izgleda kao da je sad sve gotovo. Roditelji nece da placaju dresera jer govore da ce se on godinama smiriti.Ali ja necu da gubim vreme,i cekam da prodje deset godina kako bi Cezar bio normalan.
    Bobi
    Bobi


    Broj poruka : 655
    Godina : 33
    Lokacija : Lazarevac
    ime psa : Bobi
    ime psa : Bobi
    Datum upisa : 18.05.2010

    Ponasanje. Empty Re: Ponasanje.

    Počalji  Bobi Sub 08 Jan 2011, 17:04

    Ono sto mislim da prvo trebala da se uradi je sledece:znaci pas je u drustvu drugih miran,a kada vidi tebe poludi skroz.Probaj sledeci put kada budes isla kod njega,i kad te on ugleda i pocne da skace i da se vrti,potpuno ga kuliraj,znaci ne obracas paznju na njega,ne gledaj ga ,ne diraj,nista .Samo budi opustena i cekaj da se on umiri,kada se on umiri,e onda ga pomazi i kreni da se igras sa njim,ili sta vec zelis.To je po meni najbitnije za pocetak,znaci da mora da nauci da bude smiren,kada to prevazidje onda polako mozes da krenes da ga ucis da ne vuce,nekim osnovnim komandama itd.
    Cezar
    Cezar


    Broj poruka : 283
    Godina : 27
    ime psa : Cezar
    Datum upisa : 11.07.2010

    Ponasanje. Empty Re: Ponasanje.

    Počalji  Cezar Sub 08 Jan 2011, 17:07

    Pa da. To vec 2 meseca pokusavam,jer sam pre kada skoci na mene mazila. Ja ga samo odgurnem i kazem NE ,cim krene da skoci ,ali on i dalje ne prestaje.kako da ga naucim komandu "sedi",kada je on vec zna.Ali nece da uradi,namerno.?
    Ferhatinho
    Ferhatinho


    Broj poruka : 343
    Godina : 38
    Lokacija : Visoko, BiH
    ime psa : Eddie
    ime psa : eddie
    Datum upisa : 05.08.2009

    Ponasanje. Empty Re: Ponasanje.

    Počalji  Ferhatinho Sub 08 Jan 2011, 17:29

    Cezar ::Pa da. To vec 2 meseca pokusavam,jer sam pre kada skoci na mene mazila. Ja ga samo odgurnem i kazem NE ,cim krene da skoci ,ali on i dalje ne prestaje.kako da ga naucim komandu "sedi",kada je on vec zna.Ali nece da uradi,namerno.?

    ignorance is bliss
    takodjer, pored ignorisanja. mozes i da ga prostrijelis pogledom i ne skida ga sa njega dok te ne poslusa.
    Cezar
    Cezar


    Broj poruka : 283
    Godina : 27
    ime psa : Cezar
    Datum upisa : 11.07.2010

    Ponasanje. Empty Re: Ponasanje.

    Počalji  Cezar Sub 08 Jan 2011, 17:54

    Pa da. To sam i pokusavam,ali on je navikao da ja njemu stalno popustam.Pa sad nece da slusa. Neutral
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Ponasanje. Empty Re: Ponasanje.

    Počalji  Berna Sub 08 Jan 2011, 18:05

    Ferhatinho ::
    Cezar ::Pa da. To vec 2 meseca pokusavam,jer sam pre kada skoci na mene mazila. Ja ga samo odgurnem i kazem NE ,cim krene da skoci ,ali on i dalje ne prestaje.kako da ga naucim komandu "sedi",kada je on vec zna.Ali nece da uradi,namerno.?

    ignorance is bliss
    takodjer, pored ignorisanja. mozes i da ga prostrijelis pogledom i ne skida ga sa njega dok te ne poslusa.

    Ignorance = neznanje silent

    Salu na stranu, pored gorenavedenog ignorisanja, moraces da se ponasas i kao autoritet. Ako mu popustas, naravno da te nece postovati i, posledicno, nece te ni slusati!
    Cezar
    Cezar


    Broj poruka : 283
    Godina : 27
    ime psa : Cezar
    Datum upisa : 11.07.2010

    Ponasanje. Empty Re: Ponasanje.

    Počalji  Cezar Sub 08 Jan 2011, 18:48

    Pa znam. Ali ja sam ga pre stalno pustala. I sada kad pokusavam da mu ne pustam,njemu to nista ne znaci.Sad uopste nece da me slusa. I ne znam sta da radim vise. Vec dva meseca pokusavam,ali ne ide.Nikako.
    cikajoca
    cikajoca


    Broj poruka : 125
    Godina : 63
    Lokacija : Brčko DC
    ime psa : Bobi
    Datum upisa : 29.11.2010

    Ponasanje. Empty Re: Ponasanje.

    Počalji  cikajoca Sub 08 Jan 2011, 21:01

    Sad imate tri slike u potpisu ??? Cool
    Cezar
    Cezar


    Broj poruka : 283
    Godina : 27
    ime psa : Cezar
    Datum upisa : 11.07.2010

    Ponasanje. Empty Re: Ponasanje.

    Počalji  Cezar Sub 08 Jan 2011, 22:52

    Aha. Very Happy
    Uspela sam nekako da stavim. Very Happy
    Ferhatinho
    Ferhatinho


    Broj poruka : 343
    Godina : 38
    Lokacija : Visoko, BiH
    ime psa : Eddie
    ime psa : eddie
    Datum upisa : 05.08.2009

    Ponasanje. Empty Re: Ponasanje.

    Počalji  Ferhatinho Sre 12 Jan 2011, 10:58

    mlad je a posto je lab i pametan je....nece mu trebati dugo da nauc. naravno ako koristis pametne metode

    Sponsored content


    Ponasanje. Empty Re: Ponasanje.

    Počalji  Sponsored content


      Sada je Sre 08 Maj 2024, 02:37