Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Join the forum, it's quick and easy

Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Forum • Labrador fan club

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

+56
draganadada
DarkoNS
Simbastik
Sava
milanlab
thedule
sikman87
MRio
mladen83
Vanjica77
Kristinna
gacca
ivanab19
Sasska
ikica163
megi
bankar
nikolla
gangsta50
askovicn
share
ViPns
ogithepas
milica88
Vlada
Bobi
nera
yovanna
OlafTheSmall
Gagi
Jepur0
Castro803
cronaldo
IgorKiM
VLADA M
Emma
nesa
sladja1980
maradona
shma
laby
Ferhatinho
oli
Dixy
manco1
edis
Berna
Luthiena
dragandigis
__Witch__
TyKy
jasmina79
Hudini
Sladja
Sing_it_back
johnyAstor
60 posters

    Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa?

    gangsta50
    gangsta50


    Broj poruka : 386
    Godina : 34
    ime psa : Oskar
    ime psa : Amadeus
    Datum upisa : 16.08.2010

    Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa? - Page 14 Empty Re: Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa?

    Počalji  gangsta50 Sre 24 Nov 2010, 22:28

    Narucio purina pro plan large breed roboust puppy..14kg
    milica88
    milica88


    Broj poruka : 1194
    Godina : 35
    Lokacija : NISH
    ime psa : BEN
    Datum upisa : 16.02.2010

    Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa? - Page 14 Empty Re: Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa?

    Počalji  milica88 Sre 24 Nov 2010, 23:37

    A sta mislite kakva je Josera??? Interesuje me jer je do sada jeo Pedigree junior, pa sam i ja mislio da malo promenim... pale

    pisala sam vec u ovoj temi o Joseri,ja je koristim,Benu odgovara,zadovoljna sam kakva je stolica,dlaka,on fino napreduje...

    Koja je cena purine? Dodjoh do nekih para pa bih mogla da ga pocastim da probamo malo nju kada je vec toliko hvalite Very Happy
    avatar
    megi


    Broj poruka : 76
    Godina : 47
    ime psa : Megi
    ime psa : Megi
    Datum upisa : 22.07.2010

    Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa? - Page 14 Empty Re: Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa?

    Počalji  megi Čet 25 Nov 2010, 11:19

    NE znam sta ste na kraju zakljucili, koje su od granula tzv. best buy, ali moje neko zapazanje je sledece.

    Pre neku nedelju sam kupila malu kesu od 1kg suve hrane, da ponekad ubacim kuji dehidrirani obrok, kako ne bi zaboravila da i to moze da se jede, u kriticnim situacijama.

    Bila sam do Pet centra, narvno da me je mrzelo da preturam svaki brend pojedinacno, ali otprilike, ovako je tekao dogadjaj: uhvatila sam se prvo dzaka natural trainer hrane. Imala sta da vidim Shocked prvi na spisku sastojaka kukuruz! idemo dalje...

    Potom se uhvatim RC- nista spektakularno. Prvo ide meso, potom opet neke zitarice, pa onda opet neki varijetet mesa...

    S druge strane Pet centra moj brat pretura dzakove, zove da vidim Brit care... Jako mi se svideo sastav, koliko moze sastav granula da se svidi nekome ko svog psa hrani zivim mesom. Prvih nekoliko stavki su meso i neke stvari mesnog porekla (sad me mrzi da ustajem i da prepisujem deklaraciju).

    Dakle, kupila sam dzak Brit care-a od 1kg, po ceni, ako se dobro secam, od 370 din. Ta kesa mi traje 4-4,5 dana, tj. obroka. Sve to podeljeno znaci da ja dnevno potrosim 92,5 din na psa. Nije lose.

    Sad, ne mogu pricati o rezultatima. Mogu samo reci da je (prirodno) stolica obilnija od one koju ima kad jede meso. Za 4 dana, koliko sam je time hranila, a koja jos nisu bila u kontinuitetu, jer joj ubacujem primerice 1x nedeljno granule, nisam mogla da steknem neki utisak o hrani. Zato mogu jedino da tvrdim da se IZGLEDA radi o dobroj hrani za relativno mali novac.
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa? - Page 14 Empty Re: Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa?

    Počalji  Berna Čet 25 Nov 2010, 11:45

    Koji tacno BritCare? Ja sto sam gledala nesto na njihovom sajtu, prvi sastojak su zitarice.
    avatar
    megi


    Broj poruka : 76
    Godina : 47
    ime psa : Megi
    ime psa : Megi
    Datum upisa : 22.07.2010

    Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa? - Page 14 Empty Re: Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa?

    Počalji  megi Čet 25 Nov 2010, 11:50

    salmon&potato all breeds ili tako nesto.

    sve zitarice? e krasno, govori mi da ne znam ni da procitam deklaraciju lol!
    Sasska
    Sasska


    Broj poruka : 1213
    Godina : 43
    Lokacija : Beograd, BV
    ime psa : Ra
    Datum upisa : 08.09.2010

    Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa? - Page 14 Empty Re: Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa?

    Počalji  Sasska Čet 25 Nov 2010, 11:57

    megi ::salmon&potato all breeds ili tako nesto.

    sve zitarice? e krasno, govori mi da ne znam ni da procitam deklaraciju lol!

    http://www.pet-centar.rs/content/blogcategory/8/84/38/

    poslednja je na listi
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa? - Page 14 Empty Re: Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa?

    Počalji  Berna Čet 25 Nov 2010, 12:26

    Ok, ja sam gledala neke druge, ovde jeste Salmon prvi sastojak ali i dalje ne razumem sta te je toliko odusevilo u odnosu na RC Question
    Sasska
    Sasska


    Broj poruka : 1213
    Godina : 43
    Lokacija : Beograd, BV
    ime psa : Ra
    Datum upisa : 08.09.2010

    Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa? - Page 14 Empty Re: Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa?

    Počalji  Sasska Čet 25 Nov 2010, 14:16

    gangsta50
    gangsta50


    Broj poruka : 386
    Godina : 34
    ime psa : Oskar
    ime psa : Amadeus
    Datum upisa : 16.08.2010

    Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa? - Page 14 Empty Re: Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa?

    Počalji  gangsta50 Čet 25 Nov 2010, 15:36

    Kupio 15 a ne 14kg.53e..bento sam placao 40e
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa? - Page 14 Empty Re: Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa?

    Počalji  Berna Čet 25 Nov 2010, 16:28

    Sasska ::http://www.tasteofthewild.ba/formule.html
    jel zna neko nesto o ovome?

    Ko je proizvodjac?

    Kupio 15 a ne 14kg.53e..bento sam placao 40e

    Iz Pet Centra? Je l su ti to uzeli dodatno 5 evra za transport?
    Sasska
    Sasska


    Broj poruka : 1213
    Godina : 43
    Lokacija : Beograd, BV
    ime psa : Ra
    Datum upisa : 08.09.2010

    Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa? - Page 14 Empty Re: Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa?

    Počalji  Sasska Čet 25 Nov 2010, 19:03

    [quote="Berna"]
    Sasska ::http://www.tasteofthewild.ba/formule.html
    jel zna neko nesto o ovome?

    Ko je proizvodjac?

    nemam pojma pronadjoh na forumu svet labradora...

    Raja ce da predje na Joseru pa sam citala sve i svasta...
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa? - Page 14 Empty Re: Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa?

    Počalji  Berna Čet 25 Nov 2010, 19:36

    Pitam zato sto su Blue Buffalo sklanjali par puta sa trzista zbog viska D vitamina zbog koga su se psi masovno razboljevali, to je isto grain-free hrana koja ima 6 zvezdica na dogfoodanalysis, ali ne znam da li je isti proizvodjac. Pretpostavljam da su ove hrane uzasno skupe Crying or Very sad

    Koju dajes trenutno?
    gangsta50
    gangsta50


    Broj poruka : 386
    Godina : 34
    ime psa : Oskar
    ime psa : Amadeus
    Datum upisa : 16.08.2010

    Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa? - Page 14 Empty Re: Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa?

    Počalji  gangsta50 Čet 25 Nov 2010, 20:29

    Dobio hranu xD. Kako da predjem na pro plan postepeno?.sad sam mu pomkesao bento i pro plan
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa? - Page 14 Empty Re: Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa?

    Počalji  Berna Čet 25 Nov 2010, 20:36

    1. i 2. dan - 75% stare i 25% nove hrane
    3. i 4. dan - 50% stare i 50% nove hrane
    5. i 6. dan - 25% stare i 75% nove hrane
    7. dan - 100% nove hrane
    gangsta50
    gangsta50


    Broj poruka : 386
    Godina : 34
    ime psa : Oskar
    ime psa : Amadeus
    Datum upisa : 16.08.2010

    Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa? - Page 14 Empty Re: Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa?

    Počalji  gangsta50 Čet 25 Nov 2010, 20:53

    Jbg ja sam mu dao saku ove saku one..
    Sasska
    Sasska


    Broj poruka : 1213
    Godina : 43
    Lokacija : Beograd, BV
    ime psa : Ra
    Datum upisa : 08.09.2010

    Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa? - Page 14 Empty Re: Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa?

    Počalji  Sasska Čet 25 Nov 2010, 22:03

    Berna ::Pitam zato sto su Blue Buffalo sklanjali par puta sa trzista zbog viska D vitamina zbog koga su se psi masovno razboljevali, to je isto grain-free hrana koja ima 6 zvezdica na dogfoodanalysis, ali ne znam da li je isti proizvodjac. Pretpostavljam da su ove hrane uzasno skupe Crying or Very sad

    Koju dajes trenutno?

    cena za odgajivace i pet shopove vreca od 13,7kg otprilike oko 45e. e ali to je podatak iz 2008... sad je u bosnu stigla...

    Mi smo sa BritCare-a presli na neku Fenomeno Menu neka spanska... al hocu da mu poboljsam ishranu koliko toliko pa smo se odlucili za Jeseru dok ne pocnem da radim pa kad pocnem skocice nam standard Very Happy
    Sava
    Sava


    Broj poruka : 11
    Godina : 29
    ime psa : Lara
    ime psa : Lara
    Datum upisa : 10.10.2010

    Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa? - Page 14 Empty Re: Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa?

    Počalji  Sava Sub 27 Nov 2010, 15:59

    ja mojoj Lari koja ima oko 3 meseca dajem 3 puta po 100g granule PEDIGRE.. da li je to ispravno ili ne ? :S
    Sava
    Sava


    Broj poruka : 11
    Godina : 29
    ime psa : Lara
    ime psa : Lara
    Datum upisa : 10.10.2010

    Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa? - Page 14 Empty Re: Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa?

    Počalji  Sava Sub 27 Nov 2010, 16:05

    evo danas sam je merio ima oko 3kg :S da li je to normalno ako nije dajte mi neki savet :SS
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa? - Page 14 Empty Re: Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa?

    Počalji  Berna Sub 27 Nov 2010, 18:32

    3 meseca i 3kg?? Je l si siguran?
    Menjaj te granule, Pedigre je djubre.
    gangsta50
    gangsta50


    Broj poruka : 386
    Godina : 34
    ime psa : Oskar
    ime psa : Amadeus
    Datum upisa : 16.08.2010

    Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa? - Page 14 Empty Re: Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa?

    Počalji  gangsta50 Ned 28 Nov 2010, 16:43

    Berna koliko kuki jede.proplana na dan?
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa? - Page 14 Empty Re: Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa?

    Počalji  Berna Ned 28 Nov 2010, 21:23

    Oko 400 gr
    Simbastik
    Simbastik


    Broj poruka : 16
    Godina : 37
    ime psa : Simba
    ime psa : Simba
    Datum upisa : 02.12.2010

    Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa? - Page 14 Empty Re: Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa?

    Počalji  Simbastik Čet 02 Dec 2010, 16:34

    Pozdrav!

    Simba ima 5 i po meseci i mi ga hranimo Farmina Team Breader Super Premium hranom.Koristi je tek nepunih mesec dana, videcemo kako napreduje.Cesto mu kuvamo sargarepicu i pirinac,ponekad i meso, kao i svaki labrador ne bira i ne buni se Smile.
    Zanima me da li je neko imao iskustva sa ovom hranom,koliko sam videla, ovde na forumu je niko nije pominajao?
    Da li bi trebalo pored nje da mu se daju dodatne doze kalcijuma?

    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa? - Page 14 Empty Re: Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa?

    Počalji  Berna Čet 02 Dec 2010, 17:11

    Prvi put cujem!
    Ako neko zna nek napise sastojke...
    Simbastik
    Simbastik


    Broj poruka : 16
    Godina : 37
    ime psa : Simba
    ime psa : Simba
    Datum upisa : 02.12.2010

    Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa? - Page 14 Empty Re: Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa?

    Počalji  Simbastik Čet 02 Dec 2010, 18:20

    Potpuna, ujednačena hrana za štence i gravidne kuje ili kuje koje doje.

    Sastojci
    Dehidrirano pileće meso (min. 28%), pirinač (min. 26%), pšenica, pileća mast, pirinač, dehidrirana jezgra repe, kukuruzni gluten, kalcijum karbonat, natrijum hlorid, kolin hlorid (2400 mg/Kg), DL-Metionin (2400 mg/Kg), kalcijum hidrogen fostat, cink oksid (Zn 60 mg/Kg), cink sulfat monohidrat (Zn 60 mg/Kg), mangan sulfat monohidrat (Mn 50 mg/Kg), gvožđe sulfat monohidrat (Fe 20 mg/Kg), gvožđe karbonat (Fe 20 mg/Kg), bakar sulfat pentahidrat (Cu 16 mg/Kg), kalcijum jodat anhydrovan (I 1,5 mg/Kg), kobalt karbonat monohidrat (Co 0,25 mg/Kg), natrijum selenit (Se 0,1 mg/Kg), vitamini.

    Integrisano po kg
    Vitamin A: 12000 UI; Vitamin D3: 1200 UI; Vitamin E acetat (alfa-tocopherol 91%): 120 mg.

    Tipična analiza
    Calcio: 1.25%
    Ceneri grezze: 8.00%
    Fibra grezza: 1.90%
    Fosforo: 0.90%
    Oli e grassi grezzi: 14.20%
    Proteine grezze: 27.30%
    Umidità: 9.00%

    To sam nasla na njihovom sajtu.Ne razumem se bas u hranu,ali kada uporedim sa Royalom koju svi toliko hvale,ovo mi ne deluje uopste lose,za dosta manju cenu.
    Berna
    Berna


    Broj poruka : 5373
    Godina : 39
    Lokacija : Beograd
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

    Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa? - Page 14 Empty Re: Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa?

    Počalji  Berna Čet 02 Dec 2010, 18:37

    Uh, sem dehidriranog pileceg mesa i ove pilece masti, sve ostalo su zitarice i pirinac, meni se licno ne svidja sastav.

    Sponsored content


    Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa? - Page 14 Empty Re: Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa?

    Počalji  Sponsored content


      Sada je Uto 07 Maj 2024, 11:14